Prisijunkite prie MEISTRŲ KLUBO ir gaukite specialius pasiūlymus

Prisijunkite prie MEISTRŲ KLUBO ir gaukite specialius pasiūlymus

Sandėliavimas ir išpakavimas

Medinės dailylentės turi būti saugomos jų originalioje pakuotėje mažiausiai 2 dienas toje patalpoje, kurioje jos bus tvirtinamos. Sandėliuodami pakuotėje padarykite mažas skylutes ventiliacijai. Dailylentės iš pakuotės išimamos tik prieš  pradedant  jas tvirtinti.  Neišardykite  pakuotės  anksčiau.  Neardykite pakuočių, kurių   nenaudojate. Taip apsaugosite dailylentes nuo raitymosi ir išvengsite problemų jas jungiant.

Patalpoje, kurioje tvirtinsite dailylentes, aplinkos temperatūra turi būti apie 20 laipsnių šilumos, o santykinis oro drėgnumas apie 35-­65 %.

Paruošimas

Dailylentės gali būti tvirtinamos prie visų rūšių pagrindų. Jei dailylentės tvirtinamos prie medienos drožlių plokštės, tai lengviausias būdas jas tvirtinti – prikalant vinimis. Jei galimybės tiesiogiai dailylentes tvirtinti prie pagrindo  nėra, tai reikia padaryti karkasą. Tvirtinant prie tvirto pagrindo karkaso matmenys gali būti 22×45 mm, o tvirtinant prie silpnesnio – 35×45 mm. Atstumas tarp karkaso tašelių centrų – 600 mm. Tašeliai prie pagrindo tvirtinami vinimis ar sraigtais su kaiščiais kas 600 mm.

Patalpose, kurios yra šildomos arba drėgnos, būtinai reikia palikti ventiliacinį oro tarpelį tarp pagrindo ir difuzinės plėvelės.

PAGRINDINIAI PATARIMAI

Dailylentės vidaus darbams daromos iš medienos, kurios drėgnumas siekia 14­-16 %. Medis – tai natūralus produktas, todėl skirtingu metų laiku, keičiantis santykiniam oro drėgnumui, keičiasi ir jo savybės. Todėl dailylentės gali linkti, suktis, šiek tiek riestis. Tai nėra produkcijos broko požymiai.

Asmuo, kuris tvirtina dailylentes, yra atsakingas už galutinį vaizdą.

Impregnavimas ir priežiūra

Dailylentės gali būti aliejuojamos arba lakuojamos prieš jų tvirtinimą. Rekomenduojame tai daryti, nes taip padengsite visą lentos plokštumą, o jei lakuosite po tvirtinimo, tai lentoms traukiantis gali atsirasti mažų nepadengtų tarpelių.

Tvirtinimas

Dailylentės prie pagrindo tvirtinamos vinimis arba sraigtais.

Vinių matmenys – 2,2×45  mm. Vidaus dailylentes tvirtinant drėgnose patalpose, vinys ir sraigtai turi būti cinkuoti. Vinis galima kalti plaktuku arba  viniašaudžiu. Kalant vinis plaktuku, naudokite smailų „meiselį“, kad nepažeistumėte dailylenčių.

Dailylentes  tvirtinant  sraigtais,  dažniausia naudojami sraigtai apvaliomis galvutėmis.

Tvirtinimo būdai

Vinis kalant (sukant sraigtus) į „bernelį“, „mergelę“, tiesiogiai kalant į dailylentę (žiūrėkite 1 paveikslėlį). Įsitikinkite, kad kiekviena dailylentė pritvirtinta glaudžiai, nepaliekant tarpelių. Niekada nesmūgiuokite tiesiogiai per dailylentę plaktuku, tam naudokite atlikusios lentos galą (žiūrėkite 2 paveikslėlį). Dailylenčių sujungimus stenkitės daryti kaip parodyta paveikslėlyje (žiūrėkite 3 paveikslėlį).

Atstumai tarp sujungimų turėtų būti min 600 mm.

1 paveikslėlis

2 paveikslėlis

3 paveiklėlis

MEDENIO dailylentės taip pat gali būti tiekiamos gamykliškai padengtos baltos spalvos beicu. Tokios dailylentės  vėliau nereikalauja jokio papildomo impregnavimo. Beicuotos dailylentės nereikalauja papildomos priežiūros. Jas galite valyti su drėgna šluoste.